Tags Ременска

Tag: Ременска

Последни вести

Заев ги обвини Чулев и Мицкоски за зголемениот број заразени од корона!?

„Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер...

Д-р Пановски: Да се врати полицискиот час од 21 часот

„Јасно е дека мерките беа политички одлуки и фала Богу дојде и шамарот“ изјави при гостување во...

Ердоган: Во „Света Софија“ ќе се читаат стихови од Коранот

Имами ќе читаат стихови од Коранот во „Света Софија“ за време на денешната петочна молитва во чест на годишнината од освојувањето...

Тешка ситуацијата во ГОБ „8-ми септември“ – многу тешко заболени со Ковид-19

„Има наплив на новозаразени во ГОБ „8 Септември“, односно во тријажниот центар на болницата. Ситуацијата е навистина тешка, особено поради фактот што...