Tags Reparacii

Tag: reparacii

Последни вести

Прво влада, па „датум“ за старт на школската година

Стартот на учебната година ќе биде пролонгиран поради неопходноста да се направат законски измени за наставниот процес.

По Касами, и Села и Гаши го одбија Ахмети

Тројца лидери на албанските партии кои беа повикани на средба закажана за утре ја одбија поканата од претседателот на ДУИ Ахмети да се сретнат...

Нема одлука како ќе се учи од септември, родителите се противат првачињата да одат...

Продолжуваат преговорите за тоа како ќе се организира наставата за учениците соопшти министерот за образование и наука, Арбр Адеми на денешната...

Пендаровски ќе го даде мандатот до петок

Претседателот Стево Пендаровски најави дека до петок ќе го додели мандатот за составуавње на Влада. Пендаровски како што соопштуваат...