Tags Ристе Тасев

Tag: Ристе Тасев

Последни вести

Османи: Нема друг датум за избори освен 5-ти јули, но еден ако заболи… дали...

Вицепремиерот и шеф на владиниот кризен штаб за справување со корона вирусот, Бујар Османи, во вечерашната Топ Тема...

Села е огорчен од СДСМ и бара одговорност за загрозувањето на животот на граѓаните

Алијанса за Албанците побара одговорност за предвремената кампања на коалицијата „Можеме“ на чело со СДСМ, со која, според партијата на Зијадин Села,...

МВР ја потврди пријавата за нападот врз Дурловски

МВР попладнево потврди дека денеска во 12.50 час во Полициска станица , лицето Игор Дурловски пријавил инцидент. "На 02.06.2020година околу 11.14.часот на ул.11-ти Октомври на...

Последна бројка за денеска: 76 новозаразени, 52 во Скопје

По неколкуте неофицијални бројки за нови случаи на коронавирус кои почнаа со „околу 50“ па „над 60“ и изјавата на министерот Филипче...