Tags Ристо Поповски

Tag: Ристо Поповски

Последни вести

Села е огорчен од СДСМ и бара одговорност за загрозувањето на животот на граѓаните

Алијанса за Албанците побара одговорност за предвремената кампања на коалицијата „Можеме“ на чело со СДСМ, со која, според партијата на Зијадин Села,...

МВР ја потврди пријавата за нападот врз Дурловски

МВР попладнево потврди дека денеска во 12.50 час во Полициска станица , лицето Игор Дурловски пријавил инцидент. "На 02.06.2020година околу 11.14.часот на ул.11-ти Октомври на...

Последна бројка за денеска: 76 новозаразени, 52 во Скопје

По неколкуте неофицијални бројки за нови случаи на коронавирус кои почнаа со „околу 50“ па „над 60“ и изјавата на министерот Филипче...

Кој е советникот на Заев што го нападнал Игор Дурловски

Денес во 12 часот напладне советникот на Заев, Филип Андов Сокол кој е вработен во владата на Македонија како советник за младите во...