Tags Сноуден

Tag: Сноуден

Последни вести

Груевска-Маџоска: Ниеден полициски час не може да го покрие резилот на оваа неспособна власт!

Професорката Симона Груевска-Маџоска од Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ ја подбра власта во Македонија за лошото справување со епидемијата на...

ОЈО отвори предмет за владиката Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес  отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на Митрополитот Агатангел и ...

ДВ: Прослава на Рамазан во германски град го прошири коронавирусот

На семејните прослави по повод Рамазан на 23 мај во германскиот град Гетинген очигледно се кршени прописите за хигиена и физичка...

Статус на денот: Карантинот остана без луѓе

Бројни коментари на социјални мрежи околу оправданоста на воедувањето на тридневниот ополициски час, поради кој попладнево скопјани масовно го напуштаа градот.