Tags Соивест

Tag: Соивест

Последни вести

Костадинов го нападна Мицкоски, коментарите (не)очекувани

Портпаролот на СДСМ и близок соработник на Зоран Заев, Костадин Костадинов го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски дека бил безобразен затоа што отишол во...

СДСМ го урна сопствениот наратив “Наќе е крив” (ВИДЕО)

Со признанието дека Бирото за јавна безбедност ги испратила полициските специјалци да интервенираат при утврдување дали лидерот на опозицијата Мицкоски ручал во скопска...

Подготвува ли Катица нова стратегија пред пресудата за “Рекет” ?

Инцидентот со специјална обвинителка Катица Јанева која вчера во Државниот завод за ревизија останала во долна облека додека и ги презентирале наодите од ревизијата...

Владата ги прифати сите предлози на Комисијата за заразни освен …

Граѓани реагираат на вчерашната одлука на Владата за воведување полициски час за време на престојниот продолжен викенд и православен празник, но поставуваат...