Tags Tremp

Tag: tremp

Последни вести

Филипче сакаше да објасни за срамот со Финска и излажа за бројот на патниците

Во обид да објасни дека заразените 24 патници кои пристигнале од Македонија а беа идентификувани во Финска како заразени од коронавирусот министерот Филипче...

Пратеничка на СДСМ не е сигурна дека Заев пак ќе биде премиер

Сања Лукаревска која беше втора на листата на СДСМ во изборната единица 2 повеќе не е директорка на Управата за јавни приходи објави порталот...

Од одмор се враќаат со симптоми на коронавирус

Меѓу новозаразените во Скопје има петнаесетина млади на возраст до 20 години, кои со симптоми на коронавирус се вратиле од одмор...

Лукаревска не е веќе директорка на УЈП

Откако беа избрани за пратеници Сања Лукаревска повеќе не е директорка на Управата за јавни приходи, додека Мартин Костовски повеќе не...