Tags УНЕСК

Tag: УНЕСК

Последни вести

Д-р Стојанов за школската година: Дали треба да ги држиме децата уште две години...

„Децата мора да учат зашто оваа ситуација може да потрае подoлго време. Никој точно не може да каже кога ќе престане...

Четворица починати, 85 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа, починале 4 лица од последици на коронавирус: Два од Скопје (72г. и 84г.), пациент од Дебар (62г.)...

Борисов сакал да даде оставка, не му дозволиле коалиционите партнери!

Бојко Борисов сакалда си даде оставка, но неговите коалициони партнери не го дозволија, јавил дописникот на Би-би-си за Бугарија.

Косово бара да запрат српските потерници по ветерани на УЧК

Косовската министерка на надворешни работи Меjиза Харадинај Стубла смета дека претставниците на Приштина не треба да учествуваат во дијалогот со белград сè...