Собранието не кани лидери на политички партии кои не се пратеници ниту пак противкандидати кои ги изгубиле изборите. Ова е објаснувањето од кабинетот на Талат Џафери за вчерашната инагурација на Претседателот Стево Пенадаровски на која не присуствуваше лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ. Христијан Мицковски воопшто и не бил поканет, а не се канеле ниту противкандидатите Силјановска Давков или Река. И да биле поканети можеби писмата ќе им задоцнеле, оти од службите во собранието ги испратиле во сабота попладнето, велат од собранието.

Извпор “Телма„

SHARE