Синоќа на МТВ беше промовиран видоспотот на баладата „Proud“ со кој Тамара Тодевска ќе учествува на годинашнава „Евровизија“.

Претставничката од Македонија ќе учествува во втората полуфинална вечер на 16 мај.

SHARE

Оставете коментар