Таравари: Со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ

Арбен Таравари од Алијансата на Албанците најави интересна комбинација која би можела да го прекрати „владеењето“ на ДУИ кое, со мал прекин) трае од 2002 година.

 „Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со БЕСА, ќе го победиме ДУИ“, изјави во вечерашното гостување во „КликПлус’ на ТВ21 градоначалникот на Гостивар, Таравари.

SHARE