Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците во гостување во телевизија 24 рече дека организатори на настаните од 27 април се луѓе кои веќе не се членови на најголемата опозициска партија.

Според него, Никола Тодоров, Сашо Мијалков и Крсто Мукоски биле организатори на настаните од 27 април, а денес се во коалиција со Зоран Заев и СДСМ..

SHARE