Тасева: Груевски го пуштија, допрва ќе ја видиме зделката (ВИДЕО)

Универзитетскиот професор и правник Слаѓана Тасева смета дека експремиерот Никола Груевски не е бегалец, туку дека му било овозможено слободно да ја напушти земјата.

„Јас мислам дека дури не станува збор за бегство туку дека го пуштија да си оди. Мислам дека тоа е едно сценарио една договорена работа за која допрва ќе ја видиме зделката“ рече Тасева во синоќешното гостување на ТВ21.

SHARE

2 Коментари

  1. Не го пуштија, Груевски избега од политички прогон, а полицијата и службите биле до крај неспособни!

  2. Можам да разберам дека ни треба ЕУ од економски причини, но не разбирам зошто ни треба НАТО!
    Со кој ке војуваме? Со Русија? Со Србија? За шиптарите сигурно : ДА, нив им треба НАТО за да се спротивставаат на Србија и да направат Голема Албанија, да се заштитат шиптарите од ВМРО и патриотите, да за век и на век останат предавниците од СДС на власт, конечно да се уништи и ВМРО И Македонија!! Но ова не е интересот на Македонците!!!
    Целата прикаска за НАТО е само измама и само е во полза на Албанците!
    НАТО не е интерес на Македонија.
    НАТО е пропаст за Македонија!

Comments are closed.