Наместо досегашното „Филип Втори, националната арена во иднина ќе го носи името на легендата на поп музиката Тоше Проески, неофицијално потврдиле од Владата.

Како што дознава Плусинфо, од АД за изградба и стопанисување со станбен и со деловен простор (АДСДП), потврдија дека поднеле иницијатива до Владата за преименување на стадионот.

Како ќе биде преименувана Арената ќе се одлучува на Илинденска, пишува „Плусинфо“.

SHARE

3 Коментари

  1. Знаете зошто ќе се вика ТОШЕ ПРОЕСКИ ????
    ФАШИСТИЦКО креминалното друштво и педерско-лезбејските бандити на ЗАЕВ после славење и ДРОГИРАЊЕ САКАЛЕ ЗАБАВА ЗАБАВА па го одбрале тоа име СПОРТОТ на Грција им го продаде АЈДЕ КОМУЊАРИ КАЈ ТОШЕ НА ЗАБАВА еден да не се вратите

  2. СЕВЕРЏАНСКИТЕ ГНИДИ ВО СВОЈОТ ГЕНОЦИДЕН ПОХОД НАД МАКЕДОНСКИОТ НАРОД
    ПОЧНАА ДА ГИ КРИЈАТ СВОИТЕ ЗЛОДЕЛА ЗАД ИМЕТО НА ТОШЕ ПРОЕВСКИ ,КОЈ НИКОГАШ ДОДЕКА БЕШЕ ЖИВ НЕ ПРИЗНАВАШЕ ДРУГО ИМЕ ОСВЕН МАКЕДОНИЈА ,А ЗА СЕБЕ ВЕЛЕШЕ ДЕКА Е МАКЕДОНЕЦ…..СПОРЕД МЕНЕ СО ОВА СЕ ПРАВИ АТАК НА СПОМЕНОТ НА ТОШЕ ПРОЕВСКИ

    • DROLJO ! Nashiot Toshe bese VLAV ! Nemoj da go upotrebuvas imeto od Nashiot Grad so TVOJATA pogana NJUSKA polna so sperma !!!

Comments are closed.