Трамп со “игнор” за Бил и Хилари Клонтон (ВИДЕО)

Претседателот на САД Доналд Трамп ги игнорираше Клинтонови на погребот на Џорџ Буш сениор.

Тој се поздрави со Мишел и Барак Обама но не и со лутиот ривал од трката за потпретседател и нејзиниот сопруг.

За разлика од него првата дама на САД Меланија се поздрави со Бил Клинтон и и мафна на Хилари.

На видеото се гледа колку од ваквиот однос е изненаден Бил Клинтон.

SHARE