Трамп: Во дослух со Русите беше само Хилари Клинтон

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно ја обвини  Хилари Клинтон, дека била во дослух со руските власти.

„Тајна врска со Русите единствено имаше расипаната Хилари Клинтон и Демократскиот национален комитет …“, напиша Трамп на на Твитер.

Американските разузнавачки агенции ја обвинија Русија дека наводно се мешала во предизборната кампања во 2016 година, потсетува Тасс.

SHARE

Оставете коментар