Потера по напаѓачот кој уби 3 лица на божикен пазар во Стразбур

Се уште е во тек потрагата по напаѓачоткој  синоќа уби три лица и рани уште 12 на божикен пазар во Стразбур,  соопшти министерот за внатрешни работи на Франција Кристоф Кастанер. Шест од повредените се во критична состојба, изјави министерот за новинарите во Стразбур. “Напаѓачот бил вмешан во две престрелки со безбедносни сили меѓу 20:20 и … Continue reading Потера по напаѓачот кој уби 3 лица на божикен пазар во Стразбур