Слободан Јакоски го има твитот на денот за кандидатката за нов македонски претседател Гордана Силјановска-Давкова и нејзиниот лапсус на митингот во Неготино, кога ги поздрави присутните со „драги кавадарчани“, за веднаш потоа да се поправи.

Силјановска-Давкова во првиот круг победи во Неготино со 4.836 гласа, наспроти Стево Пендаровски со 4.094 и Блерим Река со 91. Во Кавадарци, пак, кандидатката за прва шефица на македонската држава однесе победа со 9.268 гласа, пред Пендаровски со 7.883 и Река со 167.

SHARE

Оставете коментар