Уапсен Мишел Платини!?

Француската фудбалска легенда и поранешен прв човек на УЕФА, Мишел Платини, денеска е уапсен во Франција.

Апсењето е во врска со истрагата за корупција околу доделувањето на Светското првенство во фудбал во 2022 година на Катар, пренесуваат агенции.

SHARE