Убиено тричлено семејство во Дебар

Полицијата ги истражува причините на тројното убиство што синоќа се случи во Дебар.

Засега непознат сторител,  застрелани маж, неговата сопруга и нивната 13 годишна ќерка.

Случајот е откриен по дојава од граѓанин по што на местото на настанот се упатила екипа на брза помош лекарот можел само да констатира смрт.

Семејството времено живеело во Италија.

Полицијата најави повеќе детали во текот на денешниот ден.

SHARE