Убиеното момче бил кошаркар на МЗТ Скопје

Никола Христовски е 17 годишното момче кое синоќа по полноќ, починал по тепачка во која бил прободен од една година постар тинејџер.

Христовски бил кошаркар на МЗТ Скопје, и играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“, пренесе Спорт 1.

Напаѓачот А.Т. (18) бил веднаш пронајден и приведен.


https://expres.mk/ubistvo-17-godishno-momche-probodeno-so-nozh/

SHARE