Уште еден Косовец баран од Интерпол уапсен на Блаце

Вчера, на граничниот премин „Блаце“ од слобода бил лишен М.Ф.(28) од Косово, по барање на Интерпол.

М.Ф. бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка-


SHARE