Уште една бомба во Прилеп: Кој и зошто ги плаши Прилепчани

По минатонеделната оставена рачна граната во кафуле во центарот на Прилеп, која не е ксполодираше, денеска нова вест дека во кафе барот „Кафе Ин“ синоќа околу 23.30 часот била подметната бомба.

Вознемиреноста е евидентна со оглед на тоа дека Приулеп е гостина на фестивалот „Пиво-фест“ и зголемениот број на гости.

Во присуство на припадници од Одделот за антитерористичка заштита, синоча било утврдено дека предметот е бомба која по наредба на јавен обвинител е подигната, обезбедена и испратена на вештачење.

Од МВР за случајот информираа дека се работи за школска бомба која немала експлозивно полнење.

SHARE