Уште шест починати, нови 147 случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 147 нови случаи на Ковид-19 по направени 1.296 тестирања.

Шест лица починале, тројца пациенти од Скопје, еден од Куманово и по еден пациент од Штип и Берово.

SHARE