Утрово се прскало против комарци, доказ – видео од 8 јули

Службата за информирање на Град Скопје соопшти дека утрово било извршено третото авионско прскање против комарци. Во официјалното соопштение со зборовите „Линк до видеото од утринското прскање против комарци со авион“ поставено е видео на кое јасно стои дата од минатиот месец кога било објавено на „Јутјуб“, 8 јули, пренесува „Макфакс“.   Related