Ванковска до ракометарите: Заев тргна за Германија, ви се заканува опасност

Професорката Билјана Ванковска со порака до ракометните репрезентативци откако владата потврди дека премиерот Заев тргнал кон Германија каде се игра светското првенство.

Пораката на професорката:

Драги наши “ментално нестабилни” и сакани ракометари! Слушнавме дека откако ви поделија лекции од владино ниво (да не се бавите со Република Македонија, зошто тоа била политика, а политиката била нивна, а не ваша/наша работа), сега ви се заканува уште една опасност.

ЗЗ ги спакувал куферите и заминал во Германија на одмор. Гарант ќе сака да се огребе од вашата популарност, па за да се покаже патриот можно е да се појави на трибините на некој од вашите натпревари.

Вие, „мртви-ладни“ кон него, а за сите нас, ментално нестабилни, срцето ќе си го оставите на терен. Љубовта што ви ја даваме тие нема НИКОГАШ да ја добијат, затоа што не ја заслужуваат.

И нека ве води една мисла: не е толку битен пласманот што ќе го освоите. Битно е што од кожа ги вадите овие ментално стабилниве кои државата ја распарталија – колку повеќе победувате, колку повеќе ве сакаме, толку ним им доаѓа да си пукнат од мака.

За жал, имаме политичка елита која не си ја сака земјата, се срами од народот, ги кодоши и навредува оние кои имаат животни постигнувања (за разлика од нив).

Се обидуваат да не’ дисциплинираат сите, ама никогаш нема да успеат.

МА-КЕ-ДО-НИ-ЈА!

SHARE

7 Коментари

 1. Гускава тотално одлепи. Ќе гледаме уште многу бисери од нејзина страна.

 2. Еве како се докажува директно вмешување на странски амбасадори во внатрешните работи на државата.
  Василис Левентис, лидерот на партијата”Еноси Кентрон” јавно призна:
  “Американскиот и Германскиот амбасадор МИ СЕ ЗАКАНУВАА да гласам “за” Преспанскиот договор”.
  Исто така, тој јавно призна дека бил предмет на уцена од страна на амбасадорите.
  Бетка, Крсто, Сашо и другите, се слушаме?
  Ако не ви беше само за личниот интерес и за вашиот џеб ТОА ВАКА СЕ ПРАВИ, СЕ СООПШТУВА НА НАРОДОТ КОЈ ВЕ ГЛАСАЛ!
  Ама вас друго ви е поважно!
  Кој го ферма народот!
  Vasilis Leventis, leader of the GR party “Enosi Kentroon”:
  “The American & the German Ambassador threatened me in order to vote in favor of the #Prespes Agreement”
  A Party Leader openly admits he is being blackmailed by foreign ambassadors. Anyone surprised?
  #Macedonia #Greece https://t.co/MGGL5Lzfw2

 3. Овој баксуз Ванковска, само што им посака победи на ракометарите, тие изгубија утакмица.

  • Jaaahaaaaaa….. a be gebels vednas ke te vrabotese !……. tvojot crpnat kaj so odi se baksuz prajt…..na merkel i se izbroeni denovite !……ona na nego !

 4. Теби што се називаш један треба одсећи муда и од њих направити минђуше за твоју жену, а онда те треба секиром искасапити до непрепознавања!!

  • Е од каде муда тој!? Тоа е шупак намачкан со лубриканти купени од моите и твоите пари.

Comments are closed.