Вардар, Летонец, Словенец и блокада на патот (ВИДЕО)

ЕХФ објавува интересно видео за судирот меѓу Летонецот Криштопанс од Вардар и Словенецот Заравец од Кил.

Видеото со наслов Давид против голијат на следниот линк

Криштопанс беше еден од најзаслужните што Вардар вчера пак се пласираше на ракометниот Фајнал фор.

SHARE