Вчера во Драчево казнети 101 возач

На територијата на Драчево во текот на вчерашниот ден биле изречени се 101 мерка, од кои 14 за возење без возачка дозвола.

Како што денеска соопштија од МВР, од вкупниот број мерки, 12 се за нерегистрирани возила, шест за брзо возење, две за возење под дејство на алкохол и девет санкции за користење на мобилен телефон. Денешен

SHARE