Вицето слави за Пендаровски: Жени качени “На кркач”, се скандира “Вице, Вице…” (ВИДЕО)

Видео објавено од порталот Економски лидер ја доловува атмосферата во Струмица по победата на Стево Пендаровски во трката за претседател.

Се пее песна за Зоран Заев, се скандира името на Вице Заев, се слушаат стихови што ги пееше Стевче Јакимовски, се гледаат жени качени на маса и на машки вратови…..

Текстот на лидер овде

Видеото долу

SHARE

5 Коментари

 1. ПРЕДАВНИКУ Иванов ти си говно поголемо од зајче, АМНЕСТИРАЈ ГИ НАШИТЕ КОЈ СЕ ВО ЗАТВОР БРАНЕЈКИ РМ!!!

  • Така е… Амнестија за нелегално оптужените и затворените родољуби на Македонија.

 2. Вицето слави со КУРВИТЕ и ДРОГЕРАШИТЕ све е тоа е креминална БАНДА НА ПРЕДАВНИЦИТЕ НА СДС И ТЕРОРИСТИТЕ ШИПТАРИ све е тоа УМНОБОЛНА БАГРА КОЈА ПЛАЧИ ЗА ХИТЛЕРОВ РЕЖИМ ЗА СИТЕ ПРЕДАВНИЦИ И КРЕМИНАЛЦИ А У Ш В И Ц ИЛИ ТРЕБЛИНКА МАМАТА НИВНА КОМУНЈАРСКА ПРЕДАВНИЧКА

 3. НАРОДЕ !!!НЕКА НЕ ВЕ ЛАЖАТ! ПОРАДИ ГОЛЕМО МУСЛИМАНСКО НАСЕЛЕНИЕ ВО МАКЕДОНИЈА, ОВАА ДРЖАВА НИКОГАШ НЕМА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКАТА НА ЕУ! НИКОГАШ!
  ТАКА КАЖА ФРАНЦИЈА, А ИСТОТО ГO ПОВТОРИ И ГЕРМАНИЈА! НЕКА НЕ ВЕ ЛАЖАТ!
  НИКОГАШ! НИКОГАШ! НИКОГАШ!
  https://infomax.mk/wp/катимерини-макрон-не-ја-сака-македони/

  • ne e toa samo zaradi muslimanskoto naselenie tuku DA SE IZBRISAT SITE STARI i ZIVI KULTURI , pocnuvajki od Persija , Asirija ,Egipet , MAKEDONIJA , a naskoro i Grcija koja e vo finansijski kolaps zaradi alcnonsta i e masha za za drugitr te kon Turcija i Makedonija i Albanija i Bugarija…
   VO FRANCIJA IMA POVEKE MUSLIMANI NEGO VO MAKEDONIJA ! I i uste POVAZNO tie ne se tolku vo sozivot kako “nasive” muslimani i toa od site sorti : i shiptari i albanci i turci i gupci i romi i cigani i turci i poturci i makedonci i makedonoidi i…. tie se po separirani i i dobar del radikalizirani i sluzat kako GOLEM “prekidac” za vo daden moment za vojna ! ! ! kolku alzirci, libijci,egipjani i ostanati afrikanci i pakistanci i avganistanci ima vo Francija ? ? ! ! ! ! i site se na rabot na eksplozija sto od ekonomska i religiozna getoizacija sto od planirana radikalno-islamska programa za unistuvanje i za vojni ! ! ! ! treba izmegu sebe bezkona4no da se unistuvanje do konecnata cel na “vladatelite ” !
   nie ovdeka imame kakov-takov sozivot so GOLEM DEL na razlicnostite i muslimani i hristijani no ima i i shovinizam, za razlika od dojcland i francija nabroj mi edna familija koja si vistinski i toa samo prijateli koi si odat -odimi-dodzimi barem na kafe muabet !!!!? N E M A ! ! ! ! TAKVO NESTO NE POSTOI ! ! ! !

Comments are closed.