Влетал со автобус во толпа луѓе и убил петмина (ВИДЕО)

Пет луѓе загинаа, а над 20 се повредени откао маж кој украл автобус влетал во толпа луѓе.

Нема податоци кои биле причините за нападот.

SHARE