При денешниот грабеж во НЛБ Банка во скопската населба Чаир бил повреден 26 годишен вработен од обезбедувањето.

Според МВР, вооружени напаѓачи ја ограбиле експозитурата и притоа стрелале од огнено оружје, но нема ранети.

Полицијата веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е расчистување на случајот.

Нема информации за тоа колку пари се украдени од банката.

SHARE