Во МКЦ пренос во живо од доделувањето на оскарите

Младинскиот културен центар во Скопје вечерва од 22 часот ќе организира следење „во живо“ на свеченоста на доделување на оскарите.

Во Македонија со нетрпение се очекува дали „Медена земја“, номинирана во две категории и многупати наградувана, ќе се закити и со Оскар.

SHARE