Од направени 1.627 тестирања, регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19, соопштио Министерството за здравство.

Починат е пациент од Охрид (66г.) во болнички услови

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 239 оздравени пациенти.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 12.217,  оздравени се 8.487, а починале 530 лица.

Бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.200.

SHARE