Во денот со нови осуммина починати и 199 нови позитивни случаи на Ковид-19, министерот за здравство Венко Филипче преку видео обраќање се пофали за тоа како се справиле со епидемијата во овие четири месеци, за потоа да удри по опозицијата.

SHARE