Воз излета од шини во Турција – 10 загинати (ГАЛЕРИЈА)

Взот излета од шините во северозападна Турција, а неколку лица загинаа додека има и многу повредени.

Според државната новинска агенција Анадолија,  пет вагони излетале од жините во регионот во близина на границата со Грција.

Возот превезувал повеќе од 300 патници на релација кон Истанбул.

Приватниот информативен канал Си ен енТурк јави дека несреќата била предизвикана од урнат мост.

 

SHARE