Вработените во „Шутка“ не го даваат директорот

Вработените во затворот „Шутка“ не се согласуваат со барањето на премиерот Зоран Заев, кој побара и со директорот Ѓоко Котевски кој најави дека во понеделник ќе се повлече од функцијата директор.

Котевски ќе ја даде оставката по завршувањето на истрагата околу вчерашниот напад врз екс-министрите Јанакиески и Ристовски.  

По информациајат дека Котевски ќе поднесе неотповиклива оставка, вработените изготвиле и потпишуваат петиција директорот да остане, дознава ТВ21.

SHARE