Вучиќ: Хашиме, Федерика најмногу сака да се бакнува со тебе!

Шефицата за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини,
синоќа во Брисел организараше проштална работна вечера за водачите на Западен Балкан.

Додека се косовскиот претседател Тачи се поздравуваше со „домаќинката“ Федерика, српскиот претседател Александар Вучиќ дофрли:

„Хашиме, Федерика најмногу сака да се бакнува со тебе“’и по неколку секунди додаде дека Тачи се преправал дека не разбира српски.

SHARE