За 24 часа, 58 новозаразени со Ковид-19!?

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот на нови позитивни случаи на Ковид-19 изнесува 58, дознава „Фактор“.

Зголемувањето на бројот на нови заразени пациенти можело и да се очекува, особено по укинувањето на рестриктивните мерки, а најголем број новозаразени се од веќе вчера споменатите скопски општини, Сарај, Чаир, Бутел….

SHARE