За денар поскапуваат бензините, дизелот за пола денар

Регулаторната комисија донесе одлука од вечер на полноќ да има нова цена на бензините.

ППоскувањето е „минимално“: Веќе од утре литар евросупер БС-95 ќе чини 72 денари, евросупер БС-98 ќе се продава по 74, а за литар евродизел Д-Е V возачите на „дизелаши“ ќе плаќаат по – 64 денари.

SHARE