За неносење маска, 890 казнети

„Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 890 прекршоци, соопшти МВР.

И завчера беше висок бројот на санкционирани граѓани во споредба со изминатиов период – 870.

„Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19“, се вели во соопштението од МВР.

SHARE