За викенд, по 16 часот – дома

На денешната седница Владата донесе нова мерка за поголема заштита на населението од ширењето на коронавирусот, која предвидува за време на викенд граѓаните да можат да се движат од 05 до 16 часот.

Оваа дополнителна рестрикција на движењето беше соопштена по прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче ја соопшти владиниот портпарол Муамед Хоџа.

Претходно донесените забрани остануваат во сила, рече Хоџа. 

SHARE