Заев: Ако Иванов се дрзне…(ВИДЕО)

Во вечерашното гостување на ТВ21 премиерот Зоран Заев изјави дека не верува дека претседателот на државата Ѓорѓе Иванов ќе ги амнестира осудените за упадот во собранието на 27 април.

„Впрочем има и други алатки ако се дрзне , на крајот на денот, да направи таква работа, тоа во рок од 30 дена е поништливо,. Така, да, за 30 дена ќе има нов претседател“, рече Заев.

SHARE

16 Коментари

 1. Мое прашање е дали Пендаровски (1963) служел војска? Ако не, како може да биде врховен командант на АРМ! Ако не служел во ЈНА, ЗОШТО бил ослободен? Дијагноза?

  • Imal PREGOLEM ! Ali posto postave direktno prasanje , mozes da go isprobas . Preporacuvam Analno bidejki pri Oralno ke se zadusis !!!

   • Болен Педеру. Само курови сонуваш и се потиш затоа што Гордана е следниот председател на Р Македонија , НИКОГАШ северна .

   • Едно е сигурно, ти Никаквец Болен Педеру Nikolce Grozdanovski не си служел војска и не си деловно способен!

 2. ТОКМУ ПОРАДИ ТАКВИТЕ КРЕТЕНИ умно болни КАКО Nikolce Grozdanovski КОЈ НЕ отслужил војска и НЕ Е деловно способен, СТЕВО Пендаровски КЕ ИЗГУБИ! Таквите како СТЕВО КОЈ НЕ отслужил војска и неговата копија Nikolce Grozdanovski никогаш нема да владеат во Македонија! СТЕВО ти си голем срам за Македонија! Те поддржуваат само животни од типот Nikolce Grozdanovski и друга стока, дефинирана според самиот Пендаровски-СВЕРЏАНСКА СТОКА, а не Македонци.

 3. Izusti ednas aboliciraniot od B.C. i vtor pat amnestiran od SJO i ko pupka rascvetanoto sudstvo

 4. Драги мои МАКЕДОНЦИ !!!!!!!!!! Оставетеги тие СЕВЕРЏАНИ да се уништат сами тие се умноболно-дрогирани креминалци и нее денот кога сами сосебе ќе почнат да се чистат Ние МАКЕДОНЦИТЕ мораме да му дадеме можност на СЕВЕРЏАНСКИТЕ КРЕМИНАЛЦИ сами да се уништат. онај БУДАЛОФИЛ –БУГАРИН ГРОЗДАНОВ Е тотално изгубено суштество од кое се страми и неговата мајка што го родила лесен му пат за бардовци..

 5. ovaj BANDITSKI KREMINALEC pocna i da se zakanuva ova e presedant vo edna zemja koja pretendira za EU Za ovoj kreminalec nevazat ni zakoni ni ustav
  STRASNO E OD OVOJ KREMINALEC DA DOBIVAS PLATA zatoa narode se dodeka se ovie kreminalci BEGANJE VO STRANSTVO BEGANJE OD SEVERGANSKI KREMINALCI…

 6. Токму поради ваквите лудаци ВМРО-ДПМНЕ мора да победи и преземе власт. Кога тоа ке се случи психопати како Nikolce Grozdanovski ке најдат своето место во Бардовци.
  ЕДНАШ НИКОЛЧЕ вели дека Е ОД АВСТРАЛИЈА, ДРУГ ПАТ Е ОД ШВЕДСКА, ТРЕТ ПАТ ОД МАКЕДОНИЈА, ПА БУГАРИЈА..ИТН.! ТОЈ САМИОТ СО СЕБЕ НЕ МОЖЕ ДА РЕШИ ОД КАДЕ Е, ХАХАХАХА!

Comments are closed.