Заев доби честитка од „Кале“ за мандатот

Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз му го честиташе мандатот за состав на влада, на лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој на чело на коалицијата „Можеме“ на последните избори доби 46 мандати.

„ Честитки до Зоран Заев за мандатот за формирање влада на Северна Македонија и со нетрпение чекаме да работиме со новата влада, откако ќе биде формирана“, напиша Брнз во твитот.

SHARE