Заев и Димитров со сопругите „на иста линија“ во Струмица (ГАЛЕРИЈА)

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров решија преку заеднички ручек и приватно дружење со своите сопруги во Струмица да ги демантираат шпекулациите во грчките медиуми дека имаат нарушени односи.

„На иста линија“, напиша Заев на својата страница на „Фејсбук“, заедно со фотографии од дружбата.

Постот на Заев го презеде и Димитров на својот профил на „Твитер“.

 

SHARE

Comments are closed.