Заев ја прослави Северна со врвот на ДУИ

Вчера во Скопје немаше прослава по повод менувањето на уставот но како што откри селфито на член на ДУИ во Собранието имало мала забава на која биле присутни врвот на ДУИ и премиерот Заев.

Покрај спикерот на парламентот Талат Џафери и лидерот на ДУИ на забавата се присутни и вицепремиерот Бујар Османи, министерот за Екологија Садула Дураки и пратеникот Џевад Адеми.

Додека да влезе во Владата за Заев ДУИ беше криминална банда која што ќе одговара за своите постапки како коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ.

Засега нема информации зошто на малата забава не се присутни и други функционери на СДСМ.

SHARE

Оставете коментар