Oдговарајќи на новинарско прашање дали победата на Стево Пендаровски му ја донеле гласовите од ДУИ, за што имаше и конкретни изјави од функционери на таа партија, премиерот Зоран Заев одговори.

„Да не се чаталиме многу, никој не ги носи гласовите на граѓаните во џеб, ниту политичарите, ниту партиите. Видовме дека во изборот на претседател имаа влијание гласовите од сите етнички групи и партии и Стево Пендаровски ќе биде претседател на сите граѓани.

Им се заблагодарувам и на гласачите на Блерим Река и на двете опозициски партии кои ги ослободија гласачите да излезат и да гласаат и да избереме претседател“, рече Заев по одбележувањето на Денот на македонскиот јазик во Владата, пренесува порталот СДК.

SHARE

3 Коментари

  1. НЕ БРЕ ИДИЈОТИ КОМУЊАРСКИ КРЕМИНАЛЦИ !!!?? ЕВЕВИГО ПАПАТА ЌЕ ВИ ДАДЕ БЛАГОСЛОВ ОД КОЈ ЗНАЕ ДЕКА ВО НЕКОЈА СЕВЕРЏАНСКА СЕ РОДИЛЕ ПРЕДАВНИЦИ ПА ПАПА ДОЈДЕ КОМУЊАР КУР ДА МУ ЛАПА се разбира ЗАЕВ Е ПРВ

  2. Prvo vika deka nikoj ne gi nose glasovite vo dzeb, a posle im se zablagodaruva sto im dozvolile da glasat slobodno haaaa ha ha

Comments are closed.