Заев не е цар да простува, вели Села

-Можеби премиерот имал некој приватен или фамилијарен проблем на 27 април, па сега ја пружа раката за помирување, изјави лидерот на Алијансата на Албанците кој најмногу настрада на настаните во собранието во април минатата година.

„Доколку мисли на настаните од 27 април во Собрание, тој не е над институциите, над правдата. Избран е за премиер на државата, а не за крал“ – изјавил Села за весникот „Лајм“, пренесува „Либертас“. 

 

SHARE