Заев очекува поддршка од опозицијата за законот за СЈО (ВИДЕО)

Законот за СЈО кој се најде на денешната владина седница ќе помине и во Собрание,izjavi премиерот Зоран Заев, според кој, за тоа има согласност од коалиционите партнери, а ќе се разговара и со опозицијата.

Деновиве министерката за правда Рената Дескоска рече дека с’е уште во Собранието нема двотретинско мнозинство за усвојување на измените за СЈО чии предмети, според насоките од странските експерти, треба да ги преземе ОЈО.

SHARE