Заев се понуди да даде изјава, новинарите не реагираа (ВИДЕО)

Пред почетокот на синоќешната лидерска средба, премиерот Зоран Заев им се обрати на новинарите кои чекаа во холот на Собранието, со прашање дали сакаат да им даде изјава.

„Ми рекоа дека сакате изјава или не мора да ви дадам“, рече Заев кој, откако новинарите не реагираа, за заврте и влезе во салата на закажаната средба со својот преговарачки тим.

SHARE