Заев со еден свој вицепремиер во камп на Халкидики

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска и утре се бања на Халкидики, објави грчкото радио „Тесалоники“.

Заев се одмора со својата сопруга и во придружба на еден од вицепремиерите со сопругата, пренесува весникот Независен

Според солунско радио, Заев ќе биде сместен во еден од камповите на првиот крак на полуостровот, Касандра, и утре се враќа во Македонија. Престојот на Заев во Грција е исклучиво приватен и не се предвидени никакви средби со грчки политичари или функционери.

Фото: thessnews.gr

SHARE